Chov šneka v boxu

Článek: 

Začali jste uvažovat o tom, že si pořídíte Achatina achatina nebo jinou achatinu? A nevíte jak na to? Co pro něj připravit?
Tady naleznete pár věcí které jsou důležité do začátku. Popíšeme si tu chov v boxu.Než si koupím Achatinu někde na burze nebo od chovatele, musím připravit obydlí.
Skoro všechny Achatiny dorůstají v dospělosti okolo 10-20 cm, podle toho musíme vybrat velikost boxu. Doporučuji koupit plastový box z Ikea, nebo fauna box ve zverimexu. Cena se pohybuje za box okolo 150,-Kč, cena fauna boxu je trochu vyšší od 150,-Kč – 300,-Kč. Jako podestýlku použijeme Lignocel, dobře drží vlhkost, je levný, a z malé kostky je udělá velké množství. Cena Lignocelu se pohybuje od 25,-Kč do 45 kč, záleží jakou značku a kde ji koupíte. Důležitou věcí je sépiová kost, šneci jí potřebují pro růst ulity.
Kdo bude chtít může si pořídit ještě misky ke květináčům, tyto misky mohou být jako bazének, nebo je můžete využít na potravu. Můžete pořídit i různé umělé květiny. Topné kabely, teploměr, vlhkoměr.

  
 

Pokud už máme doma základní věci, musíme udělat větrání do boxu, buď provrtáme víko nebo strany boxu. Lignocel rozpustíme podle návodu (většinou celou kostku ponoříme do 4l vody), necháme nabobtnat cca 30 minut. Když je Lignocel rozpuštěný, na dno boxu ho postupně rozmístíme, je důležité aby byl v 5 - 10 cm vrstvě.

 


To z toho důvodu, že achatiny rádi zahrabávají. Nachystáme sépiovou kost, krmení, můžeme dát zeleninu, ovoce a můžeme umístit šneka třeba Achatinu Fulicu do boxu.


Pokud chceme mít topný kabel, je důležité na dno boxu umístit silnější polystyren, aby kabel nebyl přímo na umělé hmotě. Je nutné denně vyměňovat potravu, vybírat zbytky a výkaly. Denně rosit, aby šneci měly vlhko.
 

Komentáře

O velikosti příbytku pro šneka, tu toho najdeš dost. Hledej a čti. Uvidíš, že i ostatní otázky, které teď máš ti to vyřeší. Jinak tento tvůj komentář patří spíš do fóra než pod článek.