Krmení (krmivo) pro šneky Achatina

Článek: 

Asi všichni jsme už slyšeli o kašičkách které se podávají Achatinám. Ne každá Achatina si oblíbí kašičku, kterou jí nachystáme, proto jsem se rozhodla napsat pár receptů na kašičky, které moje Achatiny milují, a málo kdy něco zůstane v misce. Zaručuji, že pokud podáte jednu z těchto kašiček (krmení pro šneky najdete zde na webu), určitě najdete misku ráno prázdnou.

 

Suché krmivo se dá pořídit zde na webu.

 Každá Achatina miluje okurku, tak je tu jedna jednoduchá kaše

 

Okurková

Suroviny:
Okurka
krmivo pro šneky-  šnečí mls
trocha drcených vaječných skořápek
 
Nastrouhanou okurku smícháme s 1 – 2 lžičkami krmení pro šneky, přidáme na špičku lžičky skořápky. Podle potřeby přidáme vodu. Moje Achatina má ráda, když je kašička vodnatá.
 
 
 

Hruška Nashi

Suroviny:
Hruška Nashi
krmení pro šneky - šnečí mls
trocha vaječných skořápek
 
Nastrouhanou hrušku včetně slupky smícháme s 3 lžičkami šnečího mlsu . Velmi oblíbený recept, protože Achatina miluje sladké, a hruška je sladší.
 
 
 

Suché krmení

Suroviny:
Suché krmení pro želvy (speciál)
 
 
v hmoždíři rozdrtíme suché krmení, pokropíme vodou. Pokud používáte suché krmení samostatně, nemusí se přidávat vápník. Moje Achatina jí suché krmení samostatně, takže veškeré vitamíny i vápník je součástí suché stravy. 
 
 
 

Mrkvová kaše

Suroviny:
Mrkev
krmení pro šneky - šnečí mls
 
Moje Achatina Achatina když dostane nastrouhanou mrkev, tak si jí ani nevšimne, ale když k mrkvi přidám trochu krmení pro šneky - šnečí mls a trochu vápníku, tak v misce nikdy nic nezůstane.
 
 
 

Piškotová kaše

Suroviny:
Piškoty
krmení pro šneky - šnečí mls
Hruška Nashi
 
Tato kašička je podobná jako hrušková, akorát navíc přidáme rozdrcenou piškotu. Pokud Achatina si samostatné piškoty ani nevšimne, tato určitě zabere.
 
 

 

Všechny kašičky budou na Achatiny působit růstově.

  
Tyto kašičky jsou jen hrubý základ toho co podávám, krmení pro šneky - Šnečí mls se dá podávat i samostatně, je to plnohodnotná strava. Pokud máte vlastní nápady, tak neváhejte a napište mi je na mail, určitě je tu zveřejníme. Všechny z kašiček podpoří růst Achatin. Uvidíte sami, že vaše Achatina poroste jako z vody.
 
 
 
 

 

Komentáře

u nás taky, a taky vede mrkvová a rostou jako z vody, že?

šneci přijímají vodu z potravy, ale vodu do misky jim můžeš dát, budou se v ní cachtat

Jak se píše v článku, tady na webu. Koukej, čti a určitě najdeš.